Jdi na obsah Jdi na menu
 


Misky, misky, mističky,...

27. 12. 2006

Misky, misky, mističky, ...

.

Existují různé druhy misek. Liší se velikostí, barvou, ale hlavně tím, z jakého jsou materiálu...

.

VELIKOST: ...na velikosti záleží =o)... Rozhodně morčeti nemůžete dát nějakou mini mističku, kterou stoprocentně převrhne a navíc se z ní vůbec nenají. Stejně tak mu nemůžete dát misku velkou jak pro psa. To by ani tak nevadilo, jenže by jste jí stejně nenarvali do klece a pokud ano, tak by tam morče nemělo žádné místo. Takové dospělé morče by mělo mít misku o průměrné šířce asi 12 cm uvnitř a výšce asi 6 cm. Také výška je celkem důležitá. Miska nesmí být nižší než 4 cm a nesmí být vyšší než morče!! Ideální výška je taková, že se morče může o misku snadno opřít předníma nožkama.

.

BARVY: Kameninové misky jsou většinou jen hnědé a černé, různé odstíny, ale taky i jiné, nabarvené (viz obr. dole). Porcelánové (keramické) jsou většinou bílé, někdy jsou na nich různé motivy. Existují ale i v jiných barevných barevných provedeních. Plastové misky mají různé barvy. Od bílé přes zelenou a červenou až po černou. Na barvě nezáleží, takže výběr je na vás.

.

DRUHY:

       Kameninové: Kameninové misky jsou nejlepší. Jsou poměrně těžké, takže se nepřevrhnou s pokud máte v miskách i vodu, tak si můžete být jistí, že si nepřiděláte práci, když morče rozlije vodu po celé kleci. Můžete si vybrat mezi jednoduchými a dvoumiskovými -> to jsou dvě k sobě spojené misky. Ty jsou ale o něco horší na údržbu. Cenově se určitě vejdete do sta Kč.

.

Obrazek       Obrazek

.

       Keramické: (porcelánové) Tyto misky jsou také výborné, jenže jsou drahé, a tak se vyrábí většinou jen v menších velikostech. Takže si třeba nějakou koupíte, ale morčátko z ní stejně vyroste. Pokud narazíte v obchodě na nějakou větší misku a chcete si jí koupit, tak si připravte rovnou dvě stovky, protože jsou opravdu drahé.

.

Obrazek

.

       Plastové: Existuje víc druhů plast. misek. Jsou buď obyčejné jednoduché, které se snadno a rychle převrhnou, a pak takové, které mají jakoby dvojité stěny. Ty se převrhnou sice hůř, ale když se o ně morče pořádně opře, tak se převrhnou stejně. I tady si můžete vybrat mezi jednoduchými nebo spojenými miskami. Úplně obyčejné stojí kolem 30 Kč, ty lepší do 50 Kč.

.

Obrazek    Obrazek

.

Napáječky ...

VELIKOST: I napáječky mají různé velikosti. Moc si s tím nemusíte lámat hlavu, protože na nich bývá obrázek například křečka, morčete, činčily, králíka,...no a vy si prostě vyberete tu s morčetem =o)) Na těch co obrázek není, je to stejně napsané a když i to ne, tak vemte tu, která má objem přibližně 200 - 250 ml.

.

BARVY: Tady si asi moc nevyberete, protože napáječky jsou tak maximálně průhledné a jsou na nich akorát obrázky a stupnice objemu vody. Barevné jsou jen uzávěry.

.

DRUHY: Pokud máte klec, tak si můžete koupit plastovou napáječku s drátkem, který se přidělá na klec. Ale pokud máte terárium, tak si můžete koupit skleněnou napáječku s přícuckou na sklo, jenže ty se dělají v malých velikostech pro křečky a myši a tak vám zbyde asi jediná možnost - miska. Na obrázku: první: kolem 60 Kč; druhá (terárium) stejně; třetí (pevnější plast) kolem 80 Kč.

.

ObrazekObrazekObrazek

.

Výhody, údržba: Velkou výhodou napáječky je, že do ní nemůžou napadat žádné nečistoty a tak je nemusíte čistit tak často. Každý den by jste ji měli doplňovat vodou a vymít (to platí i u misek). Jednou za čas by jste jí měli pořádně vymít horkou vodou a vyvařit, protože se v uzávěru usazují různé nečistoty a když jí nečistíte, tak se začnou tvořit i řasy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak jako?

(jak nejsou jiné?, 19. 1. 2007 15:00)

co není jiné?

(ajka, 19. 1. 2007 14:39)

co není jiné?

jiné misky a napáječky

(miroslav vítek, 19. 1. 2007 14:30)

nejsou jiné

jéééééééé

(ajka, 16. 1. 2007 13:58)

je to moc hezký a moc mi to pomohlo:-)